Na margo dňa…

/Fejtón. /

Nemusíte si lámať hlavu, urobím to za vás…Na Slovensku máme dvadsaťtisíc poslancov! Takých, čo sa sotva vedia podpísať pod mastný bankový účet, až po tých, ktorých poslanecká práca nezaujíma tak, ako jej bonity. Kladiem si otázku, samozrejme v plnej naivite neznalosti práce poslanca, čo je jeho skutočnou základnou náplňou. Ja si myslím, že pracovať v obci, v meste, v župe v prospech spokojnosti občana. Prosperita rajónu na prvom mieste! Žeby samozrejmosť? Nie až tak úplne…Tretí sektor sa zubami nechtami snaží dostať k moci silným bubnovaním…Sme tu a nás budete rešpektovať. Uvediem príklad nanajvýš aktuálny. „Zastavme korupciu…!“ Čím, prepytujem šumne! Vlastným telom, či nebodaj tankom? Korupcia, či chceme, alebo nie, dáva veci do pohybu. Od vzniku peňazí, hádam fungovala ešte skôr. Je múdre, že sa začína pozerať dobre financovaným „mimovládkam“ typu“ Zastavme korupciu“ na zúbky. Toky vysychajú, i tých tribún je akosi pomenej, lebo zadarmo ani kura nehrabe! Kde je ukryté nebezpečenstvo? Toky podpory zo zahraničia zmenili korytá, zmenili spôsob financovania, lebo by sa nemohlo stať, že niekto iba tak z presvedčenia ruší fungovanie mestského, či župného zastupiteľstva pobehovaním s vlajočkami a deklarujúc politické vyhlásenia… Trvať na mestskom, či župnom zastupiteľstve na tom, že sa bude deklarovať a odsúhlasovať účasť Slovenska v Nato a v EÚ..?! Tušia títo provokatéri, že tam už sme riadne zakotvení zmluvami a dohodami? Mimovládnemu sektoru ide iba o zúfalé politické zviditeľnenie sa. Zbytočne rušia schôdze, častokrát sa schôdze musia opakovať, čo poslancov v ich poslaní zaťažuje. Politické otázky patria na riešenie na vyššie inštancie, napríklad na Ministerstvo zahraničných vecí, či Ministerstvo obrany…Nedá mi spomenúť stav, v akom sa zlým riadením Európa nachádza. A či to nie sú práve poslanci riadení lobistami ako z fungujúcej Európy urobiť trhací kalendár? Ideme zbrojiť, aby sme si nohy, na ktorých stojíme nadobro rozstrieľali. Vráťme sa do čias búrania múrov. Koniec Varšavskej zmluvy a jej armád bol signálom pre Nato, že urobí to isté. Rušilo sa vzájomné ochladenie vzťahov…A výsledok? Možno týmto aktivistom tretieho sektora ušlo, že sám americký prezident/ novozvolený/ vyriekol nad Nato ortieľ. Amerika už nemá záujem Nato financovať. Odchádza, aspoň tak je načrtnuté z Nato v dvoch etapách. V prípade vojnového konfliktu v Európe je ochotné poskytnúť monitorovacie lietadlá a „obväzy…“ Nič jasnejšie nemohlo byť deklarované. Európa sa musí začať učiť chodiť na vlastných…Ibaže by sa nemalo národom podrážať nohy vlastnými ľuďmi. Chamtivosť je totiž oveľa životaschopnejšia než vlastenectvo. Som presvedčený, že nebude dlho trvať a podarí sa zastaviť i tie neoficiálne toky financií pre tých najchamtivejších, ktorým o žiadnu Európu, ani o členstvo v Nato nejde…

Vlado Javorský

Za hrsť drobných…

16.06.2026

+ Voliť pôjdem iba za predpokladu, že kandidáti sa preukážu certifikátom od konzorcia psychiatrov o svojej psychickej spôsobilosti. + V najlepšom treba prestať. V najhoršom ani nezačať. + Popŕcha! Tuším začína víkend! + Ľudská hlúposť by mala byť zdaniteľná položka. + Keby barbari niečo vybudovali, svet by si ich sotva pamätal. + Ja do sauny nechodím. Vypotiť sa [...]

Humor 2026

16.06.2026

Za hrsť drobných…

15.06.2026

+ Čas píše na našu tvár autogramy, o ktoré nestojíme. + Množina malérov ešte nemusí byť fiasko. Čo ak to je iba výstraha? + Ako môže poznať vládca pravdu, keď je kritizovaný v neprítomnosti? + Ak niekto tvrdí, že slečna bola škaredá ako noc, asi mal na mysli noc po opici! + Chudoba v pokročilom štádiu? Ak vám už nikto nič nezávidí. + Svetlá budúcnosť? Prídu [...]

ukrajinsky Suchoj Su-25

Na Ukrajine sa zrútil bombardér, zahynuli dvaja ľudia

16.06.2026 22:53

Pri nehode zomrel pilot aj navigátor.

Donecká oblasť, palivá, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Natankovať v Donecku je umenie. Buď nič, alebo dlhé rady. Ukrajina udiera na citlivé miesta

16.06.2026 22:15

Ukrajinské útoky na rafinérie pociťujú vodiči v Doneckej oblasti, kontrolovanej Ruskom. Palivo buď nie je, alebo stoja v dlhých radoch.

trump

Trump aktivoval núdzový zákon. Obáva sa o obranu USA, domáca výroba zbraní naráža na limity

16.06.2026 22:07

Trump adresoval memorandum šéfovi Pentagónu Peteovi Hegsethovi. Udelil mu ním právomoci na dohody so súkromným sektorom pre rýchlejšiu výrobu zbraní.

Prešov, výstavba, vojenská nemocnica

Zvrat v kauze prešovskej nemocnice: Polícia rozbehla trestné stíhanie, na stavbe urobili obhliadku

16.06.2026 21:10, aktualizované: 21:20

Trestné stíhanie vedie krajský vyšetrovateľ odboru prešovskej kriminálnej polície.

javor52

Smiech predlžuje život. Matuzalem o tom vedel svoje. Vlado Javorský

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,929
Celková čítanosť: 2409362x
Priemerná čítanosť článkov: 823x

Autor blogu

Kategórie